czwartek, 23 października 2008

Warianty zmian... dla ilości od 6 do 9 osób do pola

/przypominam posta sprzed roku/

Dla jasności i raz na zawsze przedstawiam warianty zmian, które niech każdy sobie wbije do głowy, coby nie zajmować się organizacją zmian, a jedynie taktyką i motywacją podczas samych meczów :)

Dla ilości od 4 do 5 osób - nie ma sensu robić żadnych wariantów.

Wariant 6 osób: 3 obrońców + 3 napastników. Zmiany co 3 min (6 min grasz, 3 min odpoczywasz, tj. zawsze jeden obrońca i jeden napastnik odpoczywa). Jasne i przejrzyste.

Wariant 7 osób: W jednej połowie 3 obrońców + 4 napastników, w drugiej odwrotnie. Jedna (uniwersalna) osoba zagra po prostu w pierwszej połowie w obronie, w drugiej w ataku. Zmiany co 4-5 min. Jasne i przejrzyste.

Wariant 8 osób: Każdy ma swoją zmianę, zmiany co 4 min. Jasne i przejrzyste.

Wariant 9 osób: Każdy ma swoją zmianę, zmiany co 4 min. Do tego dochodzi 9-ta, najbardziej uniwersalna osoba (tzw. wolny strzelec) która "zabierze" każdej parze zmienników po 5 min (w sumie więc uzbiera 20). Np. ArekB (wolny strzelec), wchodzi na lewą obronę w 4 min, na prawą w 12 min, na wysuniętego napastnika w 4 min II poł. i na cofniętego napastnika w 12 min II poł. Myslę, że jasne i przejrzyste... :)

Wariant 10 osób i więcej: robimy losowanie i wybieramy jedną osobę, na rzecz której robimy zrzutę i sadzamy z browarem na ławkę, aby ogarniała taktykę:P